Tauchsee Horka – Niemcy

Tauchsee Horka – Niemcy

Tauchsee Horka – wspaniały kameralny kamieniołom u naszych zachodnich sąsiadów – najlepiej przekroczyć granicę w Zgorzelcu / Gorlitz / i z tego miejsca około 75 km jesteśmy na miejscu.

Baza nurkowa bardzo zadbana – prowadzona w niemieckim stylu – głównie co do dyscypliny.

Można przenocować pod namiotami – co nadaje wyprawie szczególnie fajny charakter – grill, namioty, i fantastyczne nurkowania. Właściciel dba zarówno o cześć powierzchniową jak i podwodną.

Zbiornik typowo szkoleniowy ale również można przekroczyć 30 m doskonałe miejsce do realizacji kursów PADI Open Water Diwer w zakresie wód otwartych, PADI Advancet Open Water Diver, PADI Deep Diver oraz innych kursów – zbiornik posiada zarówno część płytką jak i wody głębokie.

Koniecznie warto zaplanować nurkowanie nocne – polecam specjalizację PADI Night Diver – niebywałą atrakcją są niebieskie raki – są faktycznie niebieskie i bardzo łatwo je napotkać na lewej ścianie zbiornika na głębokości do 8 m. Bardzo dużo sporych okazów szczupaków, głownie wiszących nieruchomo w toni w załomach skalnych. Jak będziecie w tym zbiorniku – szukajcie rodziny rekinów – są i warto zrobić sobie z nimi fotkę. Znajdziecie też stare instalacje przepompowni, wielkie starty bloków skalnych – pozostałość po pracach w kamieniołomie oraz sporo nowszych atrakcji w postaci wędrujących krasnali, rowerów itp.

Nurkowanie z CN Płetwal z Poznania w Tauchsee Horka – Niemcy

Zobacz Inne Filmy
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. ×